Özel Ders

Özel Ders Nedir?

Özel ders; sınıfta ve derslerde öğrencilerin gerekli performansı gösterememesi durumunda farklı yöntem ve teknikler kullanarak öğrencinin seviyesinde ekstra olarak uygulanan öğretme yöntemidir. Bu yöntem ve tekniklerle kazanılamayan kazanımlar ve ulaşılamayan hedefler başarılıyor.
 
Özel Ders Neden Gereklidir?

Özel ders, her öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda alması gereken uygulamadır. Çünkü öğrencilere verilen birebir dersler toplu halde sınıf ortamında yapılan derslerden çok daha verimlidir. Böyle olmasının sebebi öğrencinin ihtiyacına odaklı eksiklerin tespit edilip belirlenen hedefler doğrultusunda gerekli olan yere müdahale şeklinde olmasındandır.

Öğrenciler anında anlamadıkları konuyu veya öğretiyi öğretmene sorarak daha hızlı öğrenmelerini sağlanır. Ayrıca birebir özel derste öğrencinin anladığı yöntem ve teknikleri tespit edip onlara uygun yöntem ve teknik uygulandığında çok daha faydalı olacaktır.
 
Özel Dersin Yararları

Özel ders, öğrencilerin öğretmene karşı sorumluluk duygusu oluşturmasını sağlar. Derslerini daha sistematik bir çalışma sistemi ile devam ettirmesini sağlar. Özgüven duygusunun gelişmesini ve rahatlıkla soru sorabilme imkanını sağlar. Öğrencilerin ilgi ve hassasiyetleri göz önünde bulunularak eğitim verilmesi sağlanır. Özel ders başarının artmasını sağlar.


Neden Dersiniz Özel?

Dersiniz Özel, sizin için öğrencilerimize uygun, özel okul tecrübesi olan branş veya sınıf öğretmenini evinizin rahatlığında sizlerle buluşturuyoruz. Okul öncesi, özel eğitim, ilkokul ve ortaokuldan ihtiyaçları doğrultusunda tecrübeli ve uzman öğretmenlerimizle gerekli eğitim verilir.

Dersiniz Özel’de özel derslerimizin yanı sıra eğitim koçluğu, psikolojik danışmanlık ve kurumsal eğitim hizmetleri, size özel ihtiyaçlarınız doğrultusunda alanında uzun yıllar çalışmış ve tecrübe edinmiş uzman eklerimizle verilmektedir.

Çalışma Sistemimiz Nedir?

Size uygun zaman dilimlerinde evinizin rahatlığında veya ofisimizde sistemli bir şekilde ihtiyaçlarınız doğrultusunda planlı ve programlı olarak derslerimizi yapıyoruz. Ayrıca özel derslerimizde ilk derslerimiz ücretsizdir ve ilk dersimizde durum tespiti yaparak nasıl bir program yapacağız planlıyor öğrencimizle tanışıyoruz.

 

Uzman Eğitmenler Tarafından Verilen Ders Kategorilerimiz

İLKOKUL

İLKOKUL

‘Dersiniz Özel’ ekibi olarak alanlarında tecrübeli sınıf öğretmenlerimizle ilkokul öğrencilerimizin yaşadıkları sıkıntı ve zorluklarda yanlarında olarak onlara özel derslerimiz ile destek oluyoruz.

Devamı
ORTAOKUL TAKVİYE

ORTAOKUL TAKVİYE

Öğrencilerimizin özellikle ilkokul geçiş sürecinde yaşadıkları sıkıntıları en aza indirmek program amaçlarımız arasındadır. Lise geçiş sürecinde hazırlandıkları TEOG sınavlarında öğrencilerimizin aldıkları okul notları önem arz etmektedir.

Devamı
TEOG (Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş)

TEOG (Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş)

‘Dersiniz Özel’ alanında uzman tecrübeli uzman kadromuzla TEOG sınavlarına hazırlanarak başarıyı elde etmeniz mümkün. Sistemli ve disiplinli çalışmalar ve öğrenme stillerine uygun öğretim teknikleriyle kişisel öğrenme modeline dayalı konu anlatımları

Devamı
YABANCI DİL

YABANCI DİL

Günümüzde İngilizce dünyanın ortak dili haline gelmiştir ve İngilizce öğrenmek oldukça önem taşımaktadır. Anaokulu, ilkokul ve ortaokuldaki derslere takviye, ulusal ve uluslararası sınavlara (TEOG, TOEFL, YDS, IELTS vb.) hazırlık dersleri ile İngiliz

Devamı
ÖZEL EĞİTİM

ÖZEL EĞİTİM

‘Anne baba olarak çocuğunuzla ders çalışmak ve ödev yaptırmak çoğu zaman ilişkileri yıpratan bir süreçtir. Bu nedenle mümkün olduğunca çocuğunuzla siz çalışmayın, ödevlerini yaptırmada ve ders çalıştırmada bir uzman yardımı almaya çalışın. Size çocuğ

Devamı
ROBOTİK KODLAMA

ROBOTİK KODLAMA

Dünya’da birçok ülkede uzun zamandır verilen ve eğitime dâhil edilen ‘Kodlama’ dersinin ülkemizde de MEB tarafından müfredata dâhil edilme çalışmalarına başlanmıştır.

Devamı
OKUL ÖNCESİ EĞİTİM

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM

‘Dersiniz Özel’ olarak öğrencilerimize okul öncesi eğitime ve ilkokula hazır olup olmadıklarınızı değerlendiriyoruz. Ayrıca ilkokula hazır olmalarını sağlamak için uzman ekibimiz ile çalışma yürütmekteyiz. Bazı özel okulların okuma-yazma hazır bulun

Devamı
SPOR

SPOR

‘Dersiniz Özel’ doğru eğitimcilerle buluşmanızı ve etkili öğrenme sağlamanızı amaçlamaktadır. Bire bir özel derslerimiz ile bazı spor dallarında tecrübeli eğitimcilerimiz ile sizlerin istediğiniz spor dallarında başarılı olmanızı sağlıyoruz. Bu spor

Devamı