ROBOTİK KODLAMA

Dünya’da birçok ülkede uzun zamandır verilen ve eğitime dâhil edilen ‘Kodlama’ dersinin ülkemizde de MEB tarafından müfredata dâhil edilme çalışmalarına başlanmıştır.

Facebook, Twitter, Apple, Microsoft gibi dev firmaların Kodlama dersi ile ilgili büyük katkı ve girişimleri bulunmaktadır.

‘Dersiniz Özel’ olarak bizler de yaptığımız materyal incelemeleri sonucunda karar verdiğimiz ürünümüz “Cubetto” ile ilgili olarak basitten zora doğru hazırladığımız 240 kazanımdan oluşan öğretim programımız eşliğinde 4 – 8 yaş arası öğrencilerimize özel ders vermekteyiz.

Ayrıca Ipad ile Scratch Jr. aplikasyonunu kullanarak animasyon ve oyun oluşturma konusunda ya da Osmo Coding ürünü ile oyun oynarken kodlamayı öğrenmesini sağlayıp öğrencilerimizin özgüven kazanmalarına ve teknolojiyi tüketen değil üreten bireyler olmalarına imkan sağlamaktayız.

 

Öğrenciler aldıkları özel ders sonucunda;

  • algoritma oluşturur,
  • Problem çözme,
  • Analitik,
  • Sistematik ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştiriyor,olay veya durumlar arasındaki ilişkileri görebilir, makinaların çalışma mantığını kavramalarını sağlıyoruz.

Eğitim detaylarıyla ilgili aşağıdaki formu doldurun uzman temsilcimiz sizinle irtibata geçsin.